Czwartek, 25 lutego 2021 roku
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS Feed

Nowość: G Data MobileSecurity 2 już dostępny!

G Data MobileSecurity w wersji 2 skutecznie chroni Twoją tożsamość oraz poufne dane przechowywane w telefonie lub tablecie przed wirusami i programami szpiegującymi. Dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed jego zgubieniem (lokalizowanie za pomocą Google Maps™) lub kradzieżą (blokada uruchomienia urządzenia z nową kartą SIM, a także zdalne usuwanie prywatnych danych).

G Data Software pragnie poinformować, że wydała właśnie najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego i zabezpieczającego dane dla smartfonów i urządzeń napędzanych systemem Android. 

Zgubienie smartfona lub tabletu jest dla jego użytkownika zdarzeniem nie tylko nieprzyjemnym, lecz także wyjątkowo niebezpiecznym. W przypadku, gdy urządzenie trafi w niewłaściwe ręce, obce osoby mogą bez problemu uzyskać dostęp do danych osobistych, takich jak zdjęcia czy książka adresowa, a nawet dokonywać na koszt jego właściciela zakupów online za pomocą zainstalowanych aplikacji zakupowych. Smartfony oraz tego typu urządzenia szczególnie często gubione są w miejscach publicznych – tylko na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem liczba zgubionych urządzeń mobilnych wyniosła w ubiegłym roku ponad 1500 (źródło: Fraport).

G Data MobileSecurity 2 zapewnia niezawodne zabezpieczenie przed programami szkodliwymi dla urządzeń mobilnych oraz ochronę w czasie rzeczywistym w trakcie korzystania z Internetu za pomocą smartfona lub tabletu. Oprócz tego program daje m.in. możliwość zablokowania osób nękających telefonami i wysyłających uciążliwe SMS-y, zaś powiązane z tym rozmowy i wiadomości zostaną zabezpieczane hasłem. Użytkownicy korzystający z urządzeń zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych, mogą w ten sposób m.in. oddzielnie chronić swoje kontakty biznesowe.

Oprócz tego posiadacz urządzenia mobilnego zabezpiecza się przed bardzo poważnymi skutkami utraty lub kradzieży: program umożliwia ponowne odnalezienie urządzenia lub też zdalne usunięcie zablokowanych danych w celu ochronienia ich przed dostępem ze strony osób trzecich. W ten sposób urządzenia mobilne są w optymalny sposób chronione.

Funkcje programu

 1.  Ochrona w trakcie korzystania z Internetu: G Data MobileSecurity Version 2 chroni przed phishingiem podczas korzystania z sieci i w ten sposób zabezpiecza użytkownika na przykład w trakcie robienia zakupów przez Internet.
 2.  Ochrona przed niebezpiecznymi aplikacjami: Funkcja kontroli aplikacji sprawdza uprawnienia aplikacji i dzieli je na kategorie.
 3.  Ochrona przed wirusami systemu Android: Wraz z rosnącą popularnością i rozpowszechnianiem się urządzeń Android wzrasta także zagrożenie ze strony określonych wirusów.
 4.  Filtr wiadomości SMS i rozmów przychodzących: Możliwość zablokowania osób nękających telefonami lub SMS-ów reklamowych w łatwy sposób poprzez dodanie nadawcy do listy zablokowanych kontaktów.
 5.  Ochrona przed zgubieniem i kradzieżą urządzenia: W razie zgubienia urządzenia, za pomocą programu G Data MobileSecurity możliwe jest zlokalizowanie lub zablokowanie go przy użyciu SMS-a.
 6.  Blokada w przypadku zmiany karty SIM: Funkcja uniemożliwiająca korzystanie z urządzenia przy użyciu innych kart SIM. Dodatkowa opcja otrzymania SMS-em powiadomienia o zmianie karty.
 7.  Zabezpieczenie aplikacji hasłem: Możliwość ograniczenia dostępu do określonych aplikacji za pomocą ochrony hasłem. W ten sposób ograniczamy np. ryzyko poniesienia kosztów związanych z przesyłaniem plików wideo lub zakupem płatnych aplikacji.
 8.  Chroniona lista kontaktów: Dzięki niej kontakty, jak również powiązane z nimi rozmowy oraz wiadomości, przechowywane są w miejscu chronionym, do którego dostęp możliwy jest tylko za pomocą hasła.

 

Karta produktu: http://pliki.gdata.pl/partner/materialy_prasowe/gdata-mobilesecurity-2-informacje.pdf
Strona produktu: http://www.gdata.pl/antywirus-dla-domu-i-malej-firmy,g-data-mobilesecurity-2
Film reklamowy demonstrujący: http://www.youtube.com/watch?v=rR-tNWjr4VM

Wymagania programu:
Urządzenia mobilne z systemem Android 2.1 lub nowszy, 7MB wolnej pamięci

A co z klientami oprogramowania zabezpieczającego na komputery PC?

G Data Software daje możliwość wszystkim posiadaczom antywirusów G Data z serii Desktop bezpłatnej instalacji oprogramowania! Dane umożliwiające pobieranie baz sygnatur wirusów dla oprogramowania zainstalowanego na komputerze umożliwiają aktualizację przeciwko najnowszym zagrożeniom również na urządzeniach z Androidem.

Co z pozostałymi klientami i z ochroną?

G Data Software udostępnia darmową edycję antywirusa dla Androida: G Data AntiVirus Free, dostępną w Google Play. Czym ta wersja różni się od swojego płatnego odpowiednika?

W celu powstrzymania rosnącego zagrożenia dla urządzeń z systemem Android zdecydowaliśmy się na bezpłatne udostępnienie ochrony systemowej naszego oprogramowania nie tylko dla klientów G Data. Dzięki programowi G Data AntiVirus Free wszyscy użytkownicy otrzymują teraz bezpłatne aktualizacje sygnatur swoich programów!

Dodatkowo udoskonaliliśmy funkcję skanowania urządzeń, która obsługuje teraz także karty SD i natychmiast unieszkodliwia działanie ewentualnego szkodliwego oprogramowania. Dzięki rozszerzeniu zakresu usług żadne szkodliwe oprogramowanie nie dostanie się do Państwa urządzenia.

G Data AntiVirus Free skutecznie chroni tożsamość i poufne dane, takie jak wiadomości, maile i zdjęcia przed wirusami, złośliwymi programami i aplikacjami szpiegującymi.

1. Bezpłatna ochrona i przejrzysta kontrola uprawnień aplikacji: Które aplikacje mogą wykonywać połączenia, wysyłać SMSy i łączyć się z Internetem? 

2. Chroń swoją tożsamość i poufne dane – maile, wiadomości SMS, i zdjęcia przed wirusami i programami szpiegującymi.

a. AntiVirus, AntiTrojan, AntiSpyware

b. Skanowanie na żądanie

c. Ochrona w czasie rzeczywistym: automatyczne skanowanie nowych aplikacji po pobraniu

d. Automatyczne skanowanie

e. Kontrola wszystkich aplikacji w oparciu o blacklistę

f. Kontrola uprawnień zainstalowanych aplikacji

g. Aktualizacja poprzez platformę aktualizacji Android

G Data AntiVirus Free – łatwość obsługi, bezpieczeństwo i lekkość.
Wymagania:Urządzenia z systemem Android 2.1 lub wyższym i 300 KB wolnej pamięci RAM

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Digg
 • del.icio.us
 • Forumowisko
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • MySpace
 • Sphinn
 • Śledzik
 • Technorati
 • Wykop
 • LinkedIn
 • Live
 • StumbleUpon

 
GData

Zostaw odpowiedź


Ile jest 10 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
WAŻNE! Aby móc kontynuować, musisz rozwiązać proste zadanie matematyczne.

Kalendarz

Luty 2021
P W Ś C P S N
« wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Archiwa

LogowanieZapamiętaj mnie